Help!
"Waarmee kan ik u helpen?" Hoe vaak ik die zin al niet heb uitgesproken in de Bibliotheek. Want helpen doen wij, elke dag, op allerlei manieren. Zo geef ik boekentips en help ik mensen de weg vinden binnen onze collectie of op internet. En soms ga je een stapje verder.
Voorbeeldje: in 2007 kreeg ik de volgende vraag van een klant: "Waarom speelt het Duitse voetbalelftal in het zwart-wit?" Moeilijk. Op internet was toen niks te vinden, in boeken ook niet. Ten einde raad maar de Duitse voetbalbond gebeld en zowaar, daar wist iemand het antwoord. Danke schön.
Nog eentje: er kwam een jongen aan de balie die een spreekbeurt moest maken over liften. Nou bestaan daar niet echt veel boeken over dus dat werd moeilijk. In een opwelling gaf ik hem het telefoonnummer van onze liftfabrikant. Gevolg: hij kreeg een uitgebreide rondleiding door de liftfabriek en gaf een hele mooie presentatie! Missie geslaagd.
Mij geeft het altijd weer een fijn gevoel als een klant met het juiste antwoord of boek de deur uit gaat. Dit is wel de reden dat ik het Bibliotheekvak gekozen heb. Niet alleen vanwege de boeken, maar juist vanwege het behulpzaam kunnen zijn.
Zo helpen wij scholieren ook met werkstukken in onze Skoolzones: hier kunnen zij dagelijks een mooie powerpoint of ingewikkeld Word-bestand maken, de medewerkers van de Bibliotheek helpen daarbij. Maar ook aan de oudere mens wordt gedacht. Via het project 'Ouderen in de wijk' helpen wij kwetsbare ouderen om weer mee te doen in de maatschappij. Daarbij hebben wij voor deze groep ook speciale Vraag je wijzer –inloopspreekuren, en tablet- en computerinlopen en leestafelgesprekken. En dan heb ik het niet eens over alle taalgroepen en sollicitatiespreekuren die de Bibliotheek aanbiedt. Zo wordt een ogenschijnlijk rustige woensdagochtend in Kanaleneiland elke week een bruisend geheel waar soms wel zes groepen tegelijk intensief bezig zijn.
Maar nu wit u natuurlijk weten hoe het nu zat met het Duitse voetbalelftal? Nou, eigenlijk een heel simpel antwoord: zwart en wit waren de kleuren van het oude Pruisen. Je weet maar nooit wanneer zo'n weetje van pas komt. Bij een pubquiz of zo. Heb ik toch weer geholpen.
Marc Conraads, medewerker de Bibliotheek Utrecht
-
Petitie in Lunetten voor behoud Theaterzaal Musketon
15:02
-
Hoe lees, kijk en luister ik..... in Utrecht!
12:05
-
Meer elektrische bussen in de stad
19 uur geleden
-
21 uur geleden
-
Nieuw: Talentboek Utrecht
21 uur geleden
-
Brexit biedt stad Utrecht mogelijkheden
1 dag geleden
-
Column: 'Seniorenmomentje'
1 dag geleden
-
2,5 miljoen euro voor Utrechtse musea
2 dagen geleden
-
U-pashouders meer dan tevreden met hun pas
2 dagen geleden
-
Minister neemt manifest in ontvangst
2 dagen geleden
-
Utrechtse band Daphne presenteert nieuwe EP in Molen de Ster
2 dagen geleden
-
Leuke samenwerkingen tijdense Martial Arts Festival 2019
3 dagen geleden
-
Cleanup van land en water door top 6 kandidatenlijst waterschap Partij voor de Dieren
3 dagen geleden
-
Wat is voedsel eigenlijk? Een verfrissende workshop
5 dagen geleden
-
Lezing over Couperus en Japan bij Salon Saffier
6 dagen geleden
-
Vrolijke blues als erfenis van oud 'Verdrag Utrecht'
6 dagen geleden
-
Start verkiezingscampagne met lichtprojectie op provinciehuis Utrecht
6 dagen geleden
-
Geluidenjagers HKU openen met 'Remix Zuilen' zelfgebouwde opnamestudio in lokale bibliotheek
6 dagen geleden
-
Fiets met D66 door de provincie Utrecht
6 dagen geleden
-
Klaas Dijkhoff naar Utrecht met stand-up politics
6 dagen geleden
-
Martial Arts Festival in Sporthal Nieuw Welgelegen
7 dagen geleden
-
7 dagen geleden
-
Slaopapneu
8 dagen geleden
-
Proefrijden tramdienst-regeling komt eraan
8 dagen geleden
-
8 dagen geleden
-
Politiek nieuws: bijeenkomst 'Lunetten aardgasvrij'
8 dagen geleden
Nieuwsoverzicht
-
Petitie in Lunetten voor behoud Theaterzaal Musketon
15:02
-
Hoe lees, kijk en luister ik..... in Utrecht!
12:05
-
Anouk Hoogendijk: 'Ik wil iets voor anderen betekenen'
21 uur geleden
-
Nieuw: Talentboek Utrecht
21 uur geleden