
Uithoflijn in Utrecht fors vertraagd tot eind 2019
2018 zou hét jaar worden van ingebruikname van de Uithoflijn, althans midden 2018, maar bekend was al dat dit niet doorging. Midden 2018 vanaf Vaartsche Rijn dan? Kan ook niet, blijkt nu. 2019 dan? Nou, op het nippertje, want pas vanaf december 2019 rijdt de eerste tram het volledige traject vanaf Utrecht Centraal, vanaf Vaartsche Rijn een weinig eerder: 'tweede helft 2019'.
Door Paul Hustinx
UTRECHT - Wat is er aan de hand? Het oponthoud in het stationsgebied was toch niet nieuw? Allereerst moet worden gewacht op het beschikbaar komen van de grond in het stationsgebied en het aldaar plaatsen van een grondplaat op geheide palen om de verbinding met de remise in Nieuwegein tot stand te brengen.
De veiligheidssystemen langs de hele lijn en de overwegbeveiliging Koningsweg komen vertraagd gereed. Beide zaken vormen harde voorwaarden voor het starten van de nog een jaar lang durende tests onder strikte protocollaire condities. De trams moeten de remise kunnen bereiken voor onderhoud en alle tramstellen moeten erbij betrokken worden. Ook de veiligheidssystemen moeten na levering eerst nog enige tests ondergaan. Volgens Diane Marbus van de Projectorganisatie Uithoflijn is de stationsomgeving pas in het derde kwartaal van 2018 'doorrolbaar' zonder bovenleiding en enige tijd later volwaardig doorrijdbaar. Dan moeten de tests nog beginnen. Die duren lang omdat alles in tot in detail moet werken. Op een drukke lijn als deze kan men zich bij ingebruikname geen gebreken permitteren: "Alles moet dan in één keer goed gaan", aldus Marbus. De politiek, zowel in gemeente als provincie, reageert tamelijk onthutst op het vertragingsbericht, te meer daar er ook sprake is van 84 miljoen extra kosten. De gemeenteraad heeft een rapport waarin organisatie en aansturing van het project worden doorgelicht openbaar weten te krijgen. Dit toont een waslijst aan zwakke plekken, met name bij de provincie. Zo zijn eerdere adviezen onvoldoende opgevolgd waardoor 'een risico bestaat dat er een systeem wordt opgeleverd dat niet aan de eisen voldoet'. Dit betekent dat er tussentijds veel correcties nodig zijn die kunnen resulteren in 'aanvullende kosten en vertragingen'.
-
Wat is voedsel eigenlijk? Een verfrissende workshop
2 dagen geleden
-
Lezing over Couperus en Japan bij Salon Saffier
2 dagen geleden
-
Vrolijke blues als erfenis van oud 'Verdrag Utrecht'
2 dagen geleden
-
Start verkiezingscampagne met lichtprojectie op provinciehuis Utrecht
2 dagen geleden
-
Geluidenjagers HKU openen met 'Remix Zuilen' zelfgebouwde opnamestudio in lokale bibliotheek
2 dagen geleden
-
Fiets met D66 door de provincie Utrecht
3 dagen geleden
-
Klaas Dijkhoff naar Utrecht met stand-up politics
3 dagen geleden
-
Martial Arts Festival in Sporthal Nieuw Welgelegen
3 dagen geleden
-
4 dagen geleden
-
Slaopapneu
4 dagen geleden
-
Proefrijden tramdienst-regeling komt eraan
4 dagen geleden
-
4 dagen geleden
-
Politiek nieuws: bijeenkomst 'Lunetten aardgasvrij'
5 dagen geleden
-
Politiek nieuws: Pand bekend, Hoogt mag plannen verder uitwerken
5 dagen geleden
-
5 dagen geleden
-
Doorstart Joost Zorgt op handen: 30 partijen melden zich bij curator
5 dagen geleden
-
Miljoen voor uitbreiding nijntje museum
5 dagen geleden
-
Aanpak tramstoring
5 dagen geleden
-
Plusgids helpt Utrechters
5 dagen geleden
-
5 dagen geleden
-
Gratis naar de film If Beale Street Could Talk
6 dagen geleden
-
Lunchpauzeconcert Bij de Steef!
8 feb, 12:24
-
Win vrijkaarten voor concert Wim Egz Ensemble
8 feb, 12:07
-
Utrechts manifest voor minister Schouten
8 feb, 11:50
-
Weekendtips
7 feb, 12:18
-
7 feb, 12:01
Nieuwsoverzicht
-
Wat is voedsel eigenlijk? Een verfrissende workshop
2 dagen geleden
-
Vrolijke blues als erfenis van oud 'Verdrag Utrecht'
2 dagen geleden
-
Start verkiezingscampagne met lichtprojectie op provinciehuis Utrecht
2 dagen geleden